Umělecké vyžití aneb umíráme na rakovinu...

17. listopadu 2010 v 15:32 | Redhead
Nevím. Tenhle blog jsem založila koncem září a byla jsem fakt strašně zapálená. Teď je to zase nějak pryč. Ale ono se to vrátí, nebojte. Každopádně jsem od začátku tohohle blogu napsala 15 článků. Tenhle je šestnáctý. Fenomenální nemyslíte?
Potřebuji se víc vrátit k focení. Dřív jsem měla foťák na krku pořád. Pořád jsem s ním někoho obtěžovala, pořád jsem něco dokumentovala. Jakým právem se mám Ježíškovi byť jen zmínit o zrcadlovce, protože s mým milovaným Canonem nezrcadlovou nelze fotit ve tmě, když už ho prakticky nevyužívám? Přeháním! Fotím často, ale pořád né tak často, jak bych chtěla. Prostě ho jen příležitostně vyndám. To nejde! 
V této souvislosti se často ptám sama sebe, jakým právem má K. zrcadlovku, když jsem jí od začítku roku ani jednou neviděla, že by s ní fotila! To fakt nechápu! 
Ono taky jde o to, že zrcadlovka je sice těžší než ten můj Canonek, ale já prostě miluju ten pocit držet ten foťák v ruce. Miluju, když se mi povede fotka. Miluji to... 
Nikdy se nechci chvástat nebo ponoukat ostatní, aby mě chválili, ale pověsme si to na rovinu, kdo to dělá nerad? 
Já teda ne. Prostě musím víc fotit. A zároveň se víc učit. A zároveň si začít trochu dospělácky užívat života... Musím to skloubit dohromady.
Miluji večerní akce. Úplně umírám blahem, když je tma, vy si jdete s kamarádkou/em Nuslemi podél tramvajové trati, jenom tak s kabelkou, bez učení, pořád si povídáte, pak zalezete někam, kde není vidět, (tuto část přeskočíte) a jdete dál. Najednou na mně vždycky dopadne takový ten pocit dokonalého světa, kdy nepotřebujete vědět, co dělá kdo jiný. Víte, že nikdo na světě teď zrovna nemá lepší program a lepší pocit než máte vy! 
Ach. Chci tohle zažívat častěji. Najít si víc takových kamarádů a vyrážet s nimi častěji do Nuslí pod a pod mostem (tuto část přeskočíte)...
Kouření je sračka. Fakt. Ale upřímně, vy kdo to děláte mi dáte za pravdu, že nikdy nikdo nekouří proto, že by mu to chutnalo... Je to o tom pocitu. Člověk asi drží v ruce cigaretu a najednou mu připadá, že má takový nadhled. Když o něčem mluvíte, úplně vás to nutí při tom něco dělat rukama a tohle vám ten pohyb úplně nahradí... Ale je to sračka. Štěstí, že to nedělám...


Víte, často mě štve, že znám tolik písniček, ale vždycky rozumím jenom části té písničky. Dlouhou dobu jsem si vždycky četla text a překládala si ho... Už dlouho to nedělám. Občas se nad tím zmyslím, poslechnu si melodii a snažím se rozpoznat slova. Málokdy celý ten text pochopím, ale vždycky mám radost, když porozumím alespoň části.  
Jenomže když se nad tím zamyslím, vzpomenu si, že ten zpěvák, ten člověk chtěl něco říct. Chtěl lidem, kteří ho budou poslouchat sdělit něco, co k nim mělo promluvit. Měl je oslovit hlavně ten text. A pak se většinou stydím. Stydím se za to, že říkám, že mám ráda Iggy Pop, ale ve skutečnosti obdivuji hlavně hudbu. Chápu, když to budu moct říci o Yannu Tiersenovi, ale nemám právo říkat to o Iggym...
Mám hloupý starosti, viďte?
Jsem hloupá...
A pak si vzpomenu na M.Ř. Vždycky, od doby co jsem ho potkala na preiméře Bídníků přemýšlím nad tím, jaký má život. 
Jsem závistivá...
Měla bych se stydět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Džej / mrtvá blogerka Džej / mrtvá blogerka | Web | 22. listopadu 2010 v 16:17 | Reagovat

Ach zrcadlína, taky jsem po ní toužila ,ovšem je v jiné cenové relaci než si představují moji rodiče a proto mi koupili ,,jen" dvanácti megapixelový foťák s osumnáctinásobným zůůůmem.Pravda je,že se mi to už nechce nikde tahat,protože do kapsy se mi tohle dělíčko nevejde.Taky si říkám,že musím víc fotit,ale vždycky mě odradí hnusný počasí :D
Kouření... to je dlouhá kapitola, nejdřív jsem začla s partou a teď mi to chutná (opravdu!),naposled jsem měla jahodový slimky, sice mi to zezačátku chutnalo jak vodnice,ale je to něco jinýho než obyčejný cigára...
Přestě , na písničkách nenáším to,že jim nerozumím,vždycky mě zaujme melodie.Líbí se mi českej rap (ikdyž někdy melou děsný sračky),protože mu rozumim.

Už bych se asi nechtěla vrátit na blog.... příjdu si teď úplně jinej člověk.Teď otázka jestli je to dobře, či špatně...
měj se pááá

2 Alex Alex | Web | 26. listopadu 2010 v 12:14 | Reagovat

Přeju si Vánocům foťák..Není to zrcadlovka. Ultrazoom od olympusu. Pochybuju.., že mi ho Ježíšek dá. Každej den mu to cpu pod oči "Tady ted foťák chci.. Vidiiiiš hoo..?!?!" Už sou ze mě na nervy.. Já mám ráda ten pocit, kdy ten foťák vezmu do rukou a začnu zběsile fotit  nebo si vychutnávám ten pocit a vyměřuji přesně každou fotku..x)
Mám období kdy kouřím a kdy ne. Vždy je to jen o pocitu. Nikdy o chuti. Mám kamarádku která říká úplnej opak.., ale.. nemyslím si to. Vždy to stočí na to, že kouří už asi.. 5 nebo 6 let a.. má to prostě už v "žilách"..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.