Chci být umělcem... a mít 21 pistolí...

5. listopadu 2010 v 21:19 | Redhead


Chtěla bych být úspěšná, přirozeně chytrá, oranžově zrzavá a umělecky založená. Všechno jsou to reálný představy, který bych si mohla úplně klidně splnit. Tak co mi brání?
Je to lenost? Je to to, že se radši flákám s kamarády po historickém centru Prahy, že si radši užívám ty chviličky, kdy si člověk neláme hlavu s tím, že další den bude mít zase práce až nad hlavu, ale že se může úplně beztrestně projít po Karlově mostě, podívat se na člověka, který hraje na akordeón, hodit mu do klobouku dvacku a pak kvůli tomu nemít na svačinu? Je to to, že život beru s týdenním předstihem a neplánuju na delší dobu dopředu?
Víte co? Polibte mi šos s nějakou volbou povolání, polibte mi šos s nějakým divadlem! Já chci mít život pod vlastní kontrolou! Já se nechci omezovat na rodiče, školu, divadlo nebo kamarády! Chci si žít tak, jak to přijde. Chci dělat to, co mně baví! 
Vždycky mi přišlo moc hloupý, že se musím učit chemii, i když naprosto na 100% vím, že jí nikdy v životě nevyužiju. "Prostě sčítej a s tím ostatním se neser." A to je prosím rada pro život. 
Problém je, že takhle život nefunguje. Chtěla bych od rána do večera zkoušet, fotit a dělat si jen malé pauzy na všechno ostatní! Ale chci to dělat s lidmi, které mám ráda. Nechci chodit na gympl, protože je to pro mně moc těžká škola! Ale už se nechci ani hnout od těch lidí, který tam mám. Je to skvělá třída. Oproti tomu, co bylo před tím, jsou to absolutní jedničky. Ale já si mezi nimi připadám tak hloupě. Všichni jsou mnohem chytřejší než já. Nevadí mi to, ale mám vážně problém, když mám ze všeho na vysvědčení čtyřky, i když jsem na základce měla dvojky a jedničky. A to i z předmětů, který mám ráda! Chci dělat to, co mně baví! 
Jsem z toho na větvi. 
Musím se víc na všechno soustředit! Víc se učit! Mít systém. Jak to mám provést?! Moje osobnost je rozmetaná po mým těle až do konečků prstů a já nevím co dřív. Chci všechno stihnout. Nechci svůj život o nic ochudit. A jak to mám stihnout?
Potřebovala bych psychologa. Potřebuji s těmahle životníma otázkama prostě pomoct. Nezvládám to. Chtěla bych vědět, co chci dělat. A já to i vím! Chtěla bych být fotografka. Chtěla bych. Ale nebudu. Člověku se nemůžou povést všechny věci, které by chtěl. Chtěla bych být herečka. Ale nebudu. Nemám dost velký talent. 
Prošvihla jsem to. Měla jsem se zaměřit už při střední. Měla jsem to udělat. Prošvihla jsem to. Udělala jsem chybu. Chybovat je lidské. Ale chyby se neodpouštějí. Zvlášť na gymplu ne.
Četla jsem si přijímačky na gymplu. Jsem v kelu. Nevím, co budu po gymplu dělat. Asi nástavbu. Fotografů je hodně. Na DAMU mně nevezmou.
Jsem v kelu.
Nedělejte chyby.
Chyby se neodpouštějí.
Zvlášť na gymplu ne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 >>Damie&Katie<<..píše >>Damie >>Damie&Katie<<..píše >>Damie | Web | 5. listopadu 2010 v 21:22 | Reagovat

Ahoj:)U nás je Soutež o nejlepší celebritu.Zahlasuj i ty pro toho,kdo je nej!
http://vd-online.blog.cz/1011/soutez-o-nejlepsi-celebritu-1-2-kolo#komentare

2 FifinQa FifinQa | Web | 5. listopadu 2010 v 21:24 | Reagovat

Pěkný blog

3 Lenke Lenke | Web | 5. listopadu 2010 v 21:24 | Reagovat

tež si říkám že je hodně fotografů :D jsem blbá že to dělám :D

4 DayDreamer DayDreamer | Web | 6. listopadu 2010 v 9:58 | Reagovat

Jéé, Green Day ♥
Fotografů je sice hodně, ale těch dobrých je menšina.

5 Alex Alex | Web | 6. listopadu 2010 v 9:59 | Reagovat

Jsem na gymplu..teda jestli se tomu dá říkat gymnázium..zvládám jak co a štve mě to. Chemie? O tý radši vůbec nemluvim.. Fyzika? co to je..?! Učitel mě má za úplnýho debila. Nebaví mě to ajá jsem to odepsala.. Dělám to, co mě baví. Čeština, Dějepis, ZSV, Němčina, Ajina...to je všechno možná ještě trochu Biologie. Ale to je kapitola sama o sobě. Chci dělat to, co mě bude bavit. Když jsem se koukala na státní maturity.., čeština byla v pohodě. Matematika ehm x/ A Ájina.. zapracovat na slovní zásobě budu muset 100%..
Ale nechtěla sem ti tady psát, co bch musela JÁ. Ano, je hodně fotografl, ale proč by mezi nima nemohl být ještě jeden..?! Proč ne? Když tě to baví,Proč nemůžeš být mezi tou většinou? A další věc.., je sice hodně fotografů.., ale kolik z nich je OPRAVDU dobrých? Polovina? Čtvrtina? Proč se prostě nedostat do tý čtvrtiny a být  na sebe pyšná, že jsem to zvládla?..
Taky fotím.., teda začínám fotit. Uvidíme, co z toho bude. Nevzdávej se toho..Proč by člověk nemohl mít všechny věci které by chtěl.?! MŮŽE JE MÍT! Musí se snažit a pracovat na nich..

6 DayDreamer DayDreamer | Web | 6. listopadu 2010 v 10:19 | Reagovat

Jo, a mimochodem - taky chci být fotografkou, jenze na tu školu berou jenom ty, co umí kreslit, coz já neumim. A na střední nejspíš pudu na cestovní ruch, protoze to mě uiví líp, nez práce fotografa, aspoň myslím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.