Otužilci nacionalistický aneb návod k přežití týdne ve Švédsku

26. září 2010 v 12:11 | Redhead
Tak fajn. Píšu vám. Víte co? Švédsko je krásná země. Ale jsem tu 3 dny a už bych se nakrásně vrátila do Prahy. Měla bych to všechno najk zrekapitulovat a odůvodnit a doufám, že to v příštích řádcích udělám.

Nejlepší za celý můj pobyt do teď byla (a to vím na 100 procent jistě) cesta. Víte, ono se říká, že cestování autobusem je únavné, člověk se tam vůbec nevyspí a po prvních 4 hodinách to už začne být nuda. A víte, co vám na to řeknu? Všechno je to pravda. Až na tu nudu. Miluju lidi z dramaťáku. Miluju K. Miluju Q, C,... a Johnnyho... Miluju je. Sice si s Johnnym povídáme jenom občas ale když už, tak je to super! Q nemiluju doslova. A C. taky nemiluju až tak moc. Ale máim jí strašně moc ráda. A K. miluju doslova! Bez ní bych strašně moc věcí nezvládla! Hrozně moc věcí! Bez ní by mě něco chybělo. Včera mi sice ušetřila takovej šok! Ale díky tomu jsem opravdicky zjistila, jak moc mi na ní záleží! Ona je prostě moje druhý já! Ona má to lepší ze mě! Ach bože! Mám záchvat vděku a chci jí vidět pořád! Včera, když jsem k ní přijela a přesvědčila se, že jí opravdu nic není, tak jsme se dohodly, že až nám bude 18, najdeme si společně na Jiřáku garsonku a budeme tam spolu bydlet! Netěsnaný, ale spolu! A budeme tam zvát svoje kamarády a oni nám to tam budou chválit, protože to bude nejkrásnější místo pod sluncem! Mluvím, jakoby byla moje holka, ale ona je moje holka! Předevčírem, když jsme se s našima švédkama procházely centrem Linköpingu, zjistily jsme, že se známe jenom 3 roky! Nebo né známe, ale bavíme se spolu jenom krátký tři roky! Tak rychle si můžete člověka zamilovat! Chápete? Tak rychle... Ona je lepší já... 
Každopádně cesta autobusem byla úžasná. My 4 (bez Johnnyho) namačkaný na 3 sedačkách vzadu v autobusu! Všichni jsme udělali takovou velkou spící haldu, všichni jsme si hnuli s krkem nebo se zádama a máme jednu kontroverzní fotku, kde prý vypadáme jako když spíme po něčem hromadnym... :D Byla to skvělá cesta... Pořád jsme něco řešili, smáli se a pak postupně se snažili i spát... Né, že bychom naspali ví než 4 hodiny, ale stálo to za to... :-)
Ale další dny už to jde z kopce. Jsem ubytovaná u Švédky, která očividně neumí skoro anglicky a zvládá jenom základní fráze. Každý můj pokud o trochu konverzace zabije jedním z těchto frází:
Yes.
No.
I don't know.
Je to těžký. Ale včera jsem si večer docela docela dobře pokecala s jedním z jejích bratrů, kterýmu je 17 a ten jediný umí dobře anglicky, protože by chtěl studovat v cizině... :-)
No a když ta holka viděla, že on si se mnou povídá, tak se mi zdá, že se od tý doby trošku víc snaží. A hlavně já se cítím trošku líp od doby, kdy mi řekl, že když byl v Čechách a nikomu nerozuměl, tak se cítil osaměle a jestli to mám teď taky... Řikala jsem, že ani ne. Já lhářka...
Radši už pujdu... :-)
Ještě sem hodim fotku, jak vypadá člověk po 21 hodinách v autobuse aneb jak jsme v 8 ráno stály na trajektu a fotily se za "teplého vánku" se švédským pobřežím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alex Alex | Web | 26. září 2010 v 19:20 | Reagovat

x) JÁ CHCI TAKY DO ŠVÉDSKA!!!!
x) Užij si to tam i za mě. Je krásný, zjistit, že máš vedle sebe někoho, kdo je stejný jako ty a znáš ho "dlouho". Taky takového člověka mám a nemůžu bez něj být. Protože ona je část mě. KDyby odešla, odešla bych i já.
Píšeš moc hezky, ráda sem chodím..x)

2 DayDreamer DayDreamer | Web | 26. září 2010 v 19:55 | Reagovat

Ale i tak se máš ;D
Užij si zbytek výletu :)

3 Džej Džej | Web | 27. září 2010 v 10:13 | Reagovat

mám věci
věc první : mé brutální výtvarné nadání se ti jenom zdá :D
věc druhá : já by sem taky chtěla někam do ciziny (ikdyž bych se tam nedomluvila :D) !
věc třetí : taky svoje rodiče chápu (občas :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.